27
.08.12
"ORAZ ŻE CIĘ NIE OPUSZCZĘ AŻ DO ŚMIERCI"
PEPSI

Złam mi kręgosłup, albo chociaż serce. Zrób coś. Zrzuć mnie ze schodów, żebym znowu wpadła Ci w oko. Z trzeciego piętra wykop. Założę te wysokie żółte szpilki od Ciebie. Niech eksploduje któryś z kręgów. Dosyć. Wybuchu chcę. Bólu. Krzyku. I płaczu. Chcę zdrapać tę świeżopomalowaną farbę na klatce. Do krwi. Może wtedy będzie Ci się podobało. A winda szybciej będzie jeździła. Na pomoc. Może wtedy rowerów nikt  już nie będzie kradł. Bo będzie czas do stracenia. Stracenia ciszy. Do zalania jej smołą.

 

Nasi sąsiedzi usłyszą jęki. Trzaski też. A ja usłyszę, że jestem piękna. Na serio. Szczerze. Aż się zbiegną. Dziś hałas za darmo. Promocja. Już nie będziemy tacy grzeczni, proszę Państwa. Wreszcie i znów będziemy szczęśliwi.  

 

Narysowane uśmiechy i suche pocałunki. Ty przed ekranem komputera, przed ekranem naszego panoramicznego telewizora. Nie jest panoramiczny. Nie poprawiaj, proszę. Nie rób mi śniadań, nie kupuj karnetu na siłownię, nie zatrudniaj tej Pani do sprzątania. Bo ona mi mówi, że wygląda, że się bardzo kochamy. Ona mi mówi to wszystko.

 

Zajęty sobą, żartami przez telefon z kolegami, wesoły dopóki się nie rozładuje komórka, zmęczony, gdy podchodzę. Pocałuj mnie. Nowy zapach, nowy krawat, obowiązek, nie ma Cię w domu. Jak jesteś, to jest oszustwo. Porozmawiajmy. Strach mój nie jest nowy. Ja stale się boję, że Ty tak sobie wyobrażasz miłość.

 

Pośmiejmy się razem. Nie tylko u Twoich rodziców na obiedzie. Sami, gdy pada deszcz i jest ciemno, gdy wdepniemy w kałużę. W kałużę mówię... Nie słuchałeś, skupiony na pracy jesteś. Dobrze. Porozmawiamy jutro. Jak już rzucę się z okna. Jak zmienniczka ściereczki do szyb. 

14
Topuj!

Funkcja topowania i dodawania komentarzy nie jest już aktywna.

Komentarze

Ajsch77 | 28.08.2012 - 22:25

trzymam kciuki za szybki finał

quovadis | 28.08.2012 - 14:29

hm.....ja jestem w trakcie.........i też mam wrażenie że za późno,
chociaż jako optymistka....myślę że już tylko może być lepiej:)))

Ajsch77 | 27.08.2012 - 21:53

wiem , mam jeden rozwód na koncie - zawsze mówię, że za późno...

quovadis | 27.08.2012 - 20:59

to prawda rozwody są.......
ale takie zmiany nie są proste........teraz to wiem.........najprostsza była decyzja......:)

Ajsch77 | 27.08.2012 - 16:38

no to tym bardziej straszne... Ludzie !!! Są przecież rozwody...

quovadis | 27.08.2012 - 15:42

straszne.......ale też........strasznie mi znajome
hm.....

Ajsch77 | 27.08.2012 - 13:08

straszne...